Eivydas
8 677 481** [rodyti]
Automobilių supirkimas

Ką rinktis: Dyzelį, benziną, dujas o gal hibridą?

kuro_kainos

Pilant benziną į baką turbūt nelabai norisi matyti kiek teks už jį sumokėti?  Tobulas pasaulis automobilių mėgėjams būtu toks, kuriame kuras būtų nemokamas :-). Grįžkime į realybę, nes taip Lietuvoje niekada nebus!  Tiesa, Venesueloje litro kaina tesiekia vos 0,01 USD.

Nepaisant to visi mėgstame dinamiškas mašinas, bet kaip tai suderinti su mažomis kuro sąnaudomis? Ar atsakymas yra dyzelis varomas „malkomis“ iš furisto?

Nauji dyzeliniai automobiliai sunaudoja iki 30% mažiau kuro bei išgauna tokią pačią galią kaip benzininės alternatyvos. Tokio automobilio minusas yra jo kaina, visada teks daugiau sumokėti už dyzelinį variklį, nes dažnai juose yra sąlyginai brangios turbinos bei kita „prabangesnė“  įranga. Taigi, naujesnė bei sudėtingesnė įranga lemia ir brangesnį automobilio remontą, todėl jeigu važinėjate tik trumpas distancijas kažin ar dyzelinis variklis jums atsipirks.

Greitas automobilio pardavimas Vilniuje.

Perkant automobilį svarbu žinoti kokios kuro kainos šiuo metu vyrauja rinkoje ir kaip daug jus pasiruošęs važinėti, todėl apžvelkime variklių rūšis ir jų pliusus bei minusus.

Benzinas: varikliai gan pigūs bei galingi, bet taip pat lyginant su kitais varikliais, jie yra mažiausiai efektyvus ir pasižymi didžiausia emisija.

Dyzelis: Varikliai galingi ir efektyvus. Dyzelinis kuras taip pat yra pigesnis už benziną, tačiau ir automobiliai su dyzeliniais varikliais kainuoja 3-4 tūkstančiais litų daugiau nei automobiliai su benzininiais varikliais. Taip pat gedimo atveju dyzelinio variklio remontas jums atsieis daugiau, nei benzininio.

Benzininis hibridas:  Šiuos variklius naudoja tokie automobiliai, kaip Toyota Prius, kurie šiuo metu tampa vis populiaresni. Automobilių, kurie naudoja šį variklį kuro sąnaudos yra palyginti mažos, bet prisiminkite kad tokie automobiliai yra apie 20% brangesni nei automobiliai su tradiciniais varikliais.

Dyzelinis hibridas: Šie hibridai yra dar švaresni bei ekonomiškesni nei benzininiai, bet taip pat jie yra ir žymiai brangesni. Tokie automobiliai vis dar tobulinami, bet dėl savo didelės kainos nesulaukia didelio populiarumo.

Suprantantiems angliškai siūlau pažiūrėti neilgą filmuką, kuriame paaiškinama, kaip veikia automobilis hibridas:

Benzinas/dujos: Populiarus būdas sumažinti kuro išlaidas. Nors variklis dujų sunaudoja apie 20% daugiau nei benzino, tačiau jų kaina yra ženkliai mažesnė, tai yra puiki alternatyva dyzeliniams varikliams. Jeigu turite benzininį automobilį su kuriuo labai nenorite skirtis ir esate susirūpinęs dėl jo kuro sąnaudų, tai tokiu atveju dujos yra puiki alternatyva.  Gera dujinė įranga šiuo metu kainuoja 2-3 tūkstančius litų.

Mažalitražis benzinas: Toks automobilis puikiai tinka tik tokiu atveju jeigu važinėjate labai mažas distancijas. Pavyzdžiui iki draugų, kurie gyvename tame pačiame mieste ar parduotuvės.

Didelis benzininis variklis: Tokie varikliai dėl savo neekonomiškumo jau išstumti iš rinkos dyzelinių variklių ir šiuo metu yra naudojami tik sportiniuose automobiliuose. Palikime šiuos variklius entuziastams.

Dyzelis: Lietuvoje prie šio kuro populiarumo smarkiai prisideda, tai jog yra daugybė nelegalių šaltinių kur galime gauti šio kuro pigiau. Jeigu esate ekonomiškas ir praktiškas žmogus, tai dyzelis kaip tik jums.

Prieš perkant automobilį jums gali kilti klausimas ar aš važinėju daug ar ne? Na jeigu nedraugaujate su matematika, tai sakoma, kad jeigu per metus nuvažiuojate daugiau nei 20-30 tūkstančių kilometrų tuomet jau vertėtu pagalvoti apie automobilį su dyzeliniu varikliu. Jeigu nuvažiuojate mažiau, tai džiaukitės savo benzininiu varikliu ir nesukite sau galvos.

Jeigu ieškote ekonomiško automobilio tuomet jums taip pat būtu naudinga perskaityti ir šį straipsnį: NUORODA

13 komentarai “Ką rinktis: Dyzelį, benziną, dujas o gal hibridą?”

  1. Dujos manau pigiau ir už dyzelį gaunasi, kiti gazdino, kad variklis gadinasi (sausas kuras) nuo dujų, bet jau aštunti metai važinėju ir jokių problemų su varikliu nepasitaikė.

  2. Pritariu “Auto”, jau penki metai kaip važinėju su dujom ir jokių problemų neturiu.

  3. As rinkciausi ir renkuosi dujas, nes ant ju vazineju ir jos yra palyginti su benzinu ar dizelinu pigesnes.

  4. Sužinojau ,kad didelis bendzininis variklis yra išstumtas iš rinkos. Be to, labai geras video filmukas ir viskas aiškiai išdėstoma.

  5. As pasirinkau mazalitrazini benzina,nes vazineju mazai.Patenkinta,jokiu problemu.

  6. Jei normaliai sumontuota dujų įranga tai viskas tvarkoje. Bet kuomet žmonės mėgina sutaupyt ir dedasi pas garažinius, tai ne tik kad sprogūs incidentai įvyksta, bet dar ir gadina kitų vairuotojų nervus, kuomet vasarą 50 metrų spindulių smirda tomis jų dujomis.

  7. Važinėju su dujom, nesigailiu kad pirkau automobilį su jomis. Tik jei važinėji tik kelis km į darbą pirmyn atgal tai nedaug susitaupo.

  8. biudzetinis variantas dujos, tobulas dujos+benzas, atskirais atvejais tai labai naudinga

  9. Kas per “Asilas” sugalvojo, kad benzininio variklio emisija didesnė negu dyzelio? Tikriausiai iš chemijos turėjo Dvejetą. Jau senai visiems aišku, kad dyzelis labiau teršia aplinka. Tegul neskiedžia vėjų, net juokas ima skaitant 😀

Komentavimo galimybė išjungta.